حماس و حزب الله بدون غافلگیری هم بجنگند کابینه از هم می‌پاشد

ژنرال صهیونیست با اشاره به اوضاع نابسامان ارتش رژیم صهیونیستی گفت: حتی اگر حماس و حزب‌الله همانطور که امروز می‌جنگند، بدون غافلگیری نظامی ادامه دهند، کابینه فرو خواهد پاشید.

حماس و حزب الله بدون غافلگیری هم بجنگند کابینه از هم می‌پاشد

به گزارش خبرآنلاین، اسحاق بریک، ژنرال احتیاط ارتش رژیم صهیونیستی در توییتی نوشت: نتانیاهو این روزها به خوبی می داند که در جبهه های جنگ چه می گذرد و همچنین می داند که ادامه این روند منجر به فروپاشی اسرائیل از نظر نظامی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی خواهد شد.

به گزارش مهر، وی افزود: حتی اگر حماس و حزب‌الله دقیقاً همانطور که امروز می‌جنگند، بدون غافلگیری نظامی ادامه دهند، کابینه فرو خواهد پاشید.نتانیاهو به خوبی می داند که ما در بیست سال گذشته در یک وضعیت بن بست نظامی قرار داشته ایم. روسای ستاد ارتش را بر اساس دیدگاه جهانی خود مبنی بر پایان جنگ های بزرگ عمل کردند. آنها ارتش زمینی کوچکی ساختند که به سختی می توانست در یک جبهه بجنگد (در یک جنگ منطقه ای ما باید همزمان در شش بخش بجنگیم).

بریک گفت: نتانیاهو همچنین می داند که این وضعیت منجر به عواقب ناگواری در جنگ علیه حماس در غزه شده است. حماس به مناطقی که ارتش وارد آن شده و از آنها عقب نشینی کرده در نوار غزه بازگشت. قصد ارتش برای ادامه جنگ فرسایشی علیه حماس از طریق حملات هیچ سودی ندارد زیرا این حملات فقط قطره ای در اقیانوس برای تضعیف حماس است.

وی بیان کرد: نتانیاهو به خوبی درک می کند که تا زمانی که جنگ فرسایشی علیه حماس ادامه داشته باشد، حزب الله نیز به خسته کردن نیروهای ما در مرز شمالی ادامه خواهد داد و این پیامدهای بسیار خطرناکی دارد. نتانیاهو همچنین می‌داند که ورود به رفح نه تنها نتیجه‌ای نخواهد داشت، بلکه برعکس مشکل را ده‌ها بار تشدید می‌کند.

این ژنرال صهیونیست تاکید کرد: ورود ما به رفح روابط ما را با کشورهای جهان و با کشورهای عربی که با آنها صلح داریم کاملاً از بین خواهد برد، این امر عواقب بسیار دشواری را به همراه خواهد داشت، بیش از هر چیز انزوای تل آویو در حوزه های سیاسی و اقتصادی و تحمیل تسلیحات را به همراه خواهد داشت، تحریمی که از قبل شروع شده است.

وی گفت: حماس در حال حاضر آمادگی لازم برای مقابله با ارتش ما را دارد و با تله ها و مواد منفجره در خیابان ها، میادین و در خود خانه ها تدارک دیده و برای ما کمین استراتژیک آماده کرده است. چند ماه دیگر زمان می برد تا نظامیان ذخیره نافرمانی کنند، همانطور که در یگان چتربازان شروع شد، جایی که ده ها نفر از آنها از خدمت سرباز زدند. فرسایش در کار خواهد بود و پس از مدتی صدها و هزاران نظامی خواهند بود و ارتش احتیاط از هم می پاشد

۳۱۰۳۱۰

Categories:

No Responses

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.