امام جمعه قزوین: «شهید مطهری» با انحراف و فرقه های منحرف مبارزه کرد

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: شهید مطهری با تمام فرقه‌های انحرافی مبارزه می‌کرد، کمونیست‌ها آن زمان می‌گفتند به نام خلق قهرمان، یعنی به جای نام خدا می‌گفتند به نام خلق، مجاهدین هم می‌گفتند به نام خدا و خلق قهرمان، شهید مطهری فرمودند به نام خلق کفر و الحاد است، به نام خدا و خلق نیز شرک است، درست این است که بگوییم به خدا، البته راه خدا از میان خلق می‌گذرد.

امام جمعه قزوین: «شهید مطهری» با انحراف و فرقه های منحرف مبارزه کرد

به گزارش دهقانی پور از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جمع دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه نسترن ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت علامه شهید مطهری و تبریک روز معلم اظهار کرد: امیدواریم همه ما در لحظات زندگی یا معلم یا متعلم باشیم، روایت داریم که یک مسلمان دائم باید در حال یاد گرفتن و یاد دادن باشد. وی ادامه داد: پدر و مادران ما نخستین معلمان ما هستند، وقتی پا به مدرسه گذاشتیم معلمان ما برایمان معلمی کردند و به گردن ما حق دارند، در مراتب بالاتر باید گفت که امامان معلمان ما هستند، آن کسی که از پیامبر (ص)، امام حسین (ع)، حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) یک چیزی می‌داند و همان را در زندگی و رفتارش به کار می‌گیرد، این نشان می‌دهد ائمه (ع) الگوی او هستند.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: سراغ بیانات و آموزه‌های هر کدام از ائمه (ع) برویم می‌بینیم این کلمات آنقدر نورانی و جذاب هستند که انسان با آن‌ها جان می‌گیرد و خستگی‌اش رفع می‌شود. نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: امروز به سادگی می‌توانید احادیث را جستجو کنید و بخوانید، این‌ها روی زندگی شما تأثیر می‌گذارد، گاهی شاهد اتفاقات بدی هستیم که در زندگی برخی افراد رخ می‌دهد و زندگی آنان تباه می‌شود و دچار پشیمانی و حسرت می‌شوند، اگر این آدم‌ها احادیث ائمه (ع) را دیده بودند به این گرفتاری، خسارت و ندامت نمی‌رسیدند.

وی خاطرنشان کرد: علامه شهید مطهری کسی بود که خیلی خوب از مکتب پیامبر (ص) و ائمه (ع) استفاده کرد، بسیاری از علما شاید بیشتر از شهید مطهری کتاب داشته باشند و همه نیز برکت هستند اما شهید مطهری چیز دیگری است، کسی کتاب شهید مطهری را در دست بگیرد و شروع به خواندن کند، آنقدر که جاذبه و برکت دارد، نمی‌تواند این کتاب را زمین بگذارد. آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: برخی کتب را وقتی می‌خوانیم عقل انسان در برابر دلایل محکم آن‌ها تسلیم می‌شود اما دل انسان راضی نمی‌شود، برخی کتب معرفتی و عرفانی هم هستند که آدم وقتی آن‌ها را می‌خواند دلش راضی می‌شود اما عقلش قانع نمی‌شود، کتب شهید مطهری هم عقل را تسلیم و هم قلب را راضی می‌کند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: شهید مطهری با تمام فرقه‌های انحرافی مبارزه می‌کرد، کمونیست‌ها آن زمان می‌گفتند به نام خلق قهرمان، یعنی به جای نام خدا می‌گفتند به نام خلق، مجاهدین هم می‌گفتند به نام خدا و خلق قهرمان، شهید مطهری فرمودند به نام خلق کفر و الحاد است، به نام خدا و خلق نیز شرک است، درست این است که بگوییم به خدا، البته راه خدا از میان خلق می‌گذرد. وی یادآور شد: این یعنی دلسوزترین آدم‌ها آن‌هایی هستند که فدای مردم می‌شوند، چه کسی به اندازه حاج قاسم سلیمانی فدای مردم شد؟ اما او هیچ وقت نگفت به نام خلق، بلکه همیشه فقط نام خدا بر زبانش جاری بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین عنوان کرد: می‌توانید برخی کتاب‌های شهید مطهری نظیر داستان راستان، تمثیلات و تشبیهات، سیری در نهج‌البلاغه، جاذبه و دافعه علی (ع) و تعلیم و تربیت را در این سن بخوانید و از آن‌ها استفاده کنید. پایان پیام/

Categories:

No Responses

دیدگاهتان را بنویسید