ارتقاء جایگاه اجتماعی جامعه ایثارگر نیازمند قوانین کارآمد و اثربخش است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس گفت: با توجه به اهمیت خدمت‌رسانی به جامعه ایثارگر و لزوم رسیدگی جدی به این قشر، از نمایندگان مجلس انتظار داریم ضمن تقویت همکاری‌های مشترک در راستای افزایش اعتبارات لازم در این حوزه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

ارتقاء جایگاه اجتماعی جامعه ایثارگر نیازمند قوانین کارآمد و اثربخش است

به گزارش دهقانی پور از شیراز، ابراهیم بیانی در نشست هماهنگی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس با مجمع نمایندگان فارس  با اشاره به مشکلات موجود در حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان، مسکن و همچنین اشتغال، ادامه داد: به منظور مرتفع نمودن این مشکلات، نیاز است تا کمیته‌های تخصصی و پیگیری در تمامی حوزه‌ها با هدف  خدمت‌رسانی بهتر به جامعه ایثارگران تشکیل شود که در این راستا نقش‌آفرینی مجلس یازدهم و نمایندگان فارس بسیار حائز اهمیت است.

نماینده مردم داراب و زرین‌ دشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار داشت: قرارگیری در مسیر اهداف  شهداء و تحقق اهداف و آرمان‌های این عزیزان نیازمند عزم جدی و انسجام ملی است تا بتوان کشور را در مسیر مناسبی به منظور توسعه هدفمند حرکت دهیم.

محمدجواد عسکری با اشاره به اینکه حفظ ارزش‌ها باید در تمامی برنامه‌ ریزی‌های قوای سه‌گانه و نهادهای انقلابی لحاظ شود، افزود: به منظور تکریم مقام شامخ شهدای انقلاب و دفاع مقدس و همچنین ایثارگران بایستی قوانین و مقررات کارآمد و تأثیرگذاری نسبت به شأن و جایگاه این جامعه ارزشی وضع شود.

عضو حقوقی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه حفظ و ارتقای جایگاه اجتماعی خانواده‌های شهداء و ایثارگر ضرورت دارد، ادامه داد: بایستی با قانون مناسب و بودجه‌ و اعتبارات لازم بتوانیم وضعیت اجتماعی این جامعه هدف را بهبود بخشیم که در این راستا مجلس یازدهم در برنامه هفتم توسعه و قانون بودجه هر ساله کشور اهتمام جدی دارد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌ طبیعی و محیط‌ زیست مجلس شورای اسلامی در رابطه با اهمیت مدیریت هدفمند جهت اجرایی شدن قوانین مجلس تاکید کرد و گفت: اجرای درست قانون از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه در برخی از مواقع آیین نامه های دولتی با نص صریح قانون تناقضاتی دارد و این مسئله نباید بلاتکلیف بماند.

عسکری حل مشکلات مربوط به حوزه درمان و مسکن به عنوان یک نیاز اساسی را لازم برشمرد و اظهار داشت: مدیران اجرایی موظف هستند تا در اجرای قانون نسبت به خدمت‌ رسانی به جامعه شهداء و ایثارگر، اولویت و دغدغه‌ داشته باشند.

عسکری در پایان خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از برنامه‌های جدی حاکمیت در ارتقای جایگاه اجتماعی کشور است که انتظار ما از دستگاه‌های اجرایی و نهادهای انقلابی مرتبط با حوزه فرهنگ نیز برنامه‌ریزی و اقدام جهادی می‌باشد تا بتوان از این موضوع در بسیاری از عرصه‌های مدیریتی بهره‌ برداری فرهنگی داشته باشیم.

پایان پیام /ح

Categories:

No Responses

دیدگاهتان را بنویسید